top of page
Marble Surface

Rady & Tipy

Aneb jak se připravit na rodinné/Lovestory fotografování

Určitě Vás zajímá, jak se na naše společné fotografování připravit. A protože se často ptáte a mým cílem je vytvořit ty nejkrásnější možné fotografie, sepsala jsem pár rad a tipů, co si pohlídat, aby byl výsledek takový, jaký si představujete.

Pokud zde přeci jen nenajdete vše, co by vás zajímalo, nebo si nebudete vědět rady, neváhejte se mi ozvat a poslat mi třeba fotku zvoleného oblečení, ráda s vámi výsledný "outfit" projdu=)

Irena

Výběr oblečení

- Tlumené barvy, nejlépe všichni sladění do podobných, níže najdete pro příklad paletky, které barvičky se k sobě hodí

- Žádné pestrobarevné zvířecí vzory a oblečení s nápisy značek

- Vynechte proužky a všechny křiklavé barvy - velké červené/oranžové/zelené kusy oblečení (dělají se pak nepěkné odrazy v obličeji) 

- Oblečte se do čistého a nejlépe také vyžehleného

- Vezměte si doplňky - klobouky, šátky, čepice, šály...

- Učesat, hřeben si můžete vzít s sebou:) 

- A hlavně.. oblečte se pohodlně! Ať se cítíte příjemně a neošíváte se, nebo vás nedejbože netlačí boty =)

- Klidně si vezměte něco na převlečení, můžeme toho vystřídat více, výsledná série fotek bude zajímavější. Navíc to platí i pro děti - pokud se umažou/bude nehoda, nebudete se zbytečně stresovat, že nemají co na sebe.

- Pokud se teď vrtíte na židli z barevné paletky níže a říkáte si, že nic z toho nemáte, nebo tomu nerozumíte, nebo se vám to nelíbí ...V jednoduchosti je krása:) Stačí zvolit dvě barvy, do kterých se všichni naskládáte (klidně v různých odstínech) a bude to super!
- V přírodě nejlépe fungují barvy jako je šedá, béžová, starorůžová, atp. + doplňky. 

 

A pokud jste snad vyznavači pestrých vzorů - nic se neděje. Proti osobnímu vkusu a stylu každého naprosto nic nemám. Je však třeba počítat, že pak budou takto pestrobarevné i fotky a výrazné barvy se vám mohou odrazit do obličeje. Toto vše jsou však pouhá doporučení a nakonec vždy záleží na vašem rozhodnutí, jsou to fotky pro vás=)

....Nebojte se zeptat, pokud si nevíte rady ❤

paletka.jpg

Zdroj: Becca Jean

Děti & Miminka

Všichni to známe. Starost o to, aby byly děti na focení připravené a v dobré náladě, aby se něco nezvrtlo a aby to vůbec vyšlo a dalo se vybrat alespoň pár fotek... Zde je mých pár slov na téma děti=)

- Hlavně se nestresujte. Na focení venku si s vámi děti budou hrát, pobíhat, možná se umažou... budete je trošku organizovat v tom smyslu, že je občas popadnete, polechtáte, pomazlíte, nebo dáte nad hlavu, chytíte za ruce, nebo jim budete něco šeptat, vyprávět pohádku... ale nebude to nic strašlivého - navíc vždycky můžeme chvilku počkat, když se něco nebude líbit =) Sama jsem maminka, takže i občasné "chvilky napětí" moc dobře znám a není to nic, co by mě vyhodilo z rovnováhy. Nenechte se z ní vyvést ani vy, viděla a zažila jsem opravdu už spoustu situací:)

- Děti nakojte/nasvačte, ať jsou na focení v dobré náladě a nejsou za chvíli hladové

- Vezměte svačinku i dostatek pití s sebou, klidně i nějakou odměnu, kterou běžně nedostávají, ať mají motivaci=)

- Oblíbeného plyšáčka, hračky ? Rozhodně zabalit! 

- Pokud budeme fotit později večer (v létě nejdříve v 18-19h), doporučuju je zkusit přes dopoledne vydovádět, aby po obědě usnuly a večer se nám neunavily tak rychle. 

- Dejte mi tip, čím je zaujmu a čím se spolu nejlépe seznámíme! Každé miminko a dítě funguje na něco jiného - někdo má rád zvířátka, někdo auta...panenky, vlaky. Je toho spousta:) 

Další tipy pro lepší fotky

- Mobil a klíče z kapsy pryč - vlastně všechno z kapes pryč =)

- Pomalé pohyby - abych nic nepromeškala, zkuste na chviličku zpomalit=) Vše dělejte o něco pomaleji, není kam spěchat

- Stud zahoďte=) Berte prosím na vědomí, že se potkáme a mým úkolem je zachytit vaše emoce a společné chvilky=) Pokud si přejete láskyplné fotografie, zapomeňte na to, že jsem s vámi a občas se pohlaďte, přitulte, něco si pošeptejte. Samozřejmě pouze do míry, do jaké je vám to pohodlné.

- Termín a čas focení jsou zásadní pro výsledné fotografie. V létě doporučuji ve slunečné dny fotit nejdříve po 18h. A proč? Přes den je sluníčko příliš ostré a vytváří nehezké stíny v obličeji. Je pak nutné hledat stín a nemůžeme si dovolit vybrat krásnou lokaci například proto, že se tam jednoduše není kam schovat:) 

- Pokud máte tip na místo, ráda si jej vyslechnu! Není nic hezčího, než fotit rodinu tam, kde je jí dobře.

- Fotografování (například novorozenecké) může probíhat také u vás doma. Vše co potřebuji je dobré světlo, tedy nejlépe velká okna.

- Pokud fotíme hromadnou rodinnou fotku, je nutné naskládat se vedle sebe do jedné roviny. To znamená, že obličeje byste měli mít co nejvíce vedle sebe. A proč? Objektiv fotoaparátu je schopný v zadané hodnotě clony zahrnout určitou vzdálenost. Pokud ale jeden z fotografovaných bude mimo tuto "hranici", bude rozmazaný. Proto po vás budu chtít, abyste se co nejvíce namáčkli k sobě a dali hlavinky vedle sebe=)  Pro mne je to tak jednodušší a vy budete nadšení z fotek, kde je krásně rozmazané pozadí a vy jste hezky vidět. 

- Po fotografování myslete na to, že fotky na web a sociální sítě (které také dostáváte upravené zvlášť) byste měli vždy nahrávat z počítače/ntb. Budou tak v nejvyšší možné kvalitě.

- Budu moc ráda, pokud mne u fotek označíte a případně mne doporučíte dále =) 

bottom of page